לייקים ועוקבים באינסטגרם

כמו שכולנו כבר יודעים, השילוב של הרבה לייקים יחד עם המון עוקבים באינסטגרם יכול לייצר פלאים. זה יכול להגדיל את כמות החשיפה שלכם ושל המוצר שלכם, זה יכול לגרום לכך שרמת ההכנסות שלכם מהשיווק האינטרנטי תעלה בכמויות עתק וזה יכול אפילו לגרום לזה שיזהו אתכם ברחוב.

אינסטגרם היא אפליקציה מדהימה. היא מעודדת את הגולשים שלה להעלות תמונות וסרטונים של עצמם, לשתף את כל מה שהם עושים ביום יום שלהם ולעקוב אחרי משתמשים אחרים. האפליקציה הצליחה בצורה מסחררת מאוד. היא כל כך הצליחה- עד שאפילו פייסבוק קנו אותה בתמורה למיליארד דולר!

אינסטגרם היא אפליקציה חינמית. אתם יכולים לגלוש, להעלות תמונות וסרטונים, לעקוב אחרי אחרים, לגרוף לייקים ועוקבים באינסטגרם ולהנות ממנה לגמרי בחינם.

"אבל אם היא בחינם?" אתם שואלים, "מה המודל העסקי שלה?"

שאלה מצוינת. המודל העסקי של אינסטגרם, בדומה לפייסבוק, הוא אתם!

אינסטגרם משתמשת בנתונים שהיא אוספת עליכם על מנת למכור אותה למפרסמים. היא יודעת עליכם הכל. בני כמה אתם, איפה אתם גרים, מה אכלתם לארוחת בוקר ואיפה אתם לומדים. היא יודעת כמה לייקים ועוקבים באינסטגרם יש לכם, היא יודעת מי אתם ומה אתם. המפרסמים אולי לא יודעים מה השם של כל אחד שהמידע נוגע אליו- אבל הם לגמרי יכולים לטרגט אתכם ולשלוח לכם פרסומים. הפרסומים הללו בדיוק הם המודל העסקי של אינסטגרם, והם נועדו להביא עוד לייקים ועוקבים למשתמש האינסטגרם שלכם. הלייקים והעוקבים לאינסטגרם האלו הם המנוע שמניע את כל משתמשי האינסטגרם, אבל מה אם היינו אומרים לכם שיש דרך אחרת ויותר יעילה להשיג אותם?

הדרך הזו היא כמובן לקנות אותם באופן ישיר. במקום לשלם לאפליקציית האינסטגרם ולזכות בביצועים מפוקפקים של המערכת, תשלמו למי שמביא לכם לייקים ועוקבים לאינסטגרם באופן ישיר. "ולמה הביצועים מפוקפקים?" שאלה טובה, והתשובה לכך טמונה במודל העסקי של אינסטגרם עליו בדיוק למדנו.

אינסטגרם רוצה שתמשיכו לשלם לה, לכן היא לעולם לא תביא לכם תוצאות מספקות. העוקבים שיגיעו אליכם ממנה לא יהיו פעילים ולא יקנו את המוצר שלכם, כי הם לא מעוניינים לראות את המודעה שלכם. לאחר שאתם משלמים על המודעה אתם רואים שרשום לצידה "sponsored" וזה מרתיע גולשים רבים. הם לא יביאו לכם לייק ולא ילחצו על העוקב, הם ירצו להתרחק ממכם ככל האפשר. אתם צריכים לדמות לעצמכם גדילה אורגנית בשביל להביא אותם- וזה משהו שלא קשה כלל לעשות. זאת אומרת, גדילה אורגנית ללא תשלום היא דבר מאוד קשה. גם זה בגלל שאינסטגרם מנסה להסתיר אתכם מאנשים פוטנציאליים שבאמת יעקבו אחריכם, ולכן מכריחה אתכם לשלם לה. אבל האופציות היום יותר מגוונות מאי פעם- ואתם יכולים לשלם לאחרים שיביאו עבודה יותר טובה מאפליקציית האינסטגרם עצמה.

לייקים ועוקבים באינסטגרם זה דבר חשוב- אך אל תשכחו שהם לא היעד, אלא רק כלי. אם אתם משלמים ישירות לאינסטגרם אתם מגלים במהרה ששם היא קוברת אתכם. המטרה שלכם הפכה להיות לייקים ועוקבים. אך אם אתם יודעים שהבאת העוקבים והלייקים היא רק תחילת הדרך- אתם תבינו שכדאי לכם לשלם ישירות אליהם ולא לעבור את המחסום הגדול והבלתי עביר שאפליקציית האינסטגרם שמה בדרככם. אינסטגרם, כמו אפליקציית האם שלה פייסבוק, רק מנסה למנף את הרווחים שלה על חשבונכם. היא איבדה פרופורציה, הולכת וגדלה בצעדי ענק בדרכה לקבור את כל המתחרים שלה. בשביל זה היא צריכה הרבה, אבל הרבה, כסף. לא חבל שזה הכסף שלכם?

לייקים ועוקבים באינסטגרם